نمایشگاه خودروی توکیو 2017

بزرگ‌ترین همایش خودروسازان دنیا در آسیا، تا چند روز دیگر آغاز می‌شود. در این مطلب bmco1 به بررسی ویژگی‌های این نمایشگاه  و خودروهایی که در آن دیده خواهند شد، می‌پردازیم.

نمایشگاه خودروی توکیو، هرسال در اوایل آبان‌ماه برگزار می‌شود. این رویداد در چشم‌انداز بزرگ توکیو (Tokyo Big Sight) که محل برگزاری مهم‌ترین نمایشگاه‌های بین‌المللی پایتخت ژاپن است، میزبانی می‌شود. اتحادیه خودروسازان ژاپن که اختصارا با نام JAMA شناخته می‌شود، مسئولیت اصلی نمایشگاه خودروی توکیو را بر عهده دارد.

جالب است بدانید در میان خبرنگاران و کارشناسان صنعت خودرو دنیا، ۵ نمایشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند که به نام ۵ رویداد بزرگ این صنعت (Motorshow’s Big Five) شناخته می‌شوند. این نمایشگاه‌ها، ژنو، فرانکفورت، دیترویت، پاریس و توکیو هستند. وجه تمایز نمایشگاه خودروی توکیو با ۴ رویداد دیگر، حضور پررنگ مدل‌های مفهومی و آینده‌نگر، در کنار آخرین خودروهای واقعی و درحال تولید است. از سویی دیگر، موتورسیکلت‌ها و فناوری‌های مرتبط با آها نیز در توکیو حضور خواهند داشت.

امسال، چهل و پنجمین دوره‌ی نمایشگاه خودروی توکیو برگزار می‌شود. از امروز، درهای این محل به روی خبرنگاران و کارشناسان باز می‌شود تا کنفرانس‌های خبری و رونمایی‌های مهم، انجام شود. طبق معمول، برندهای ژاپنی در صنعت خودرو و موتورسیکلت، نقش اصلی را در نمایشگاه توکیو بازی می‌کنند و تقریبا همه‌ی آن‌ها با آخرین مدل‌های خود، حاضر می‌شوند. حتی شرکت یاماها که با ساخت موتورسیکلت در دنیا شناخته می‌شود، یک خودرو مفهومی در توکیو رونمایی خواهد کرد. از سویی دیگر، برندهای آلمانی مرسدس، آئودی و بی‌ام‌و هم با مدل‌های متنوع در توکیو دیده خواهند شد.

در ادامه‌ی مطلب، نگاهی کوتاه به مهم‌ترین خودروهایی که احتمالا در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷ معرفی می‌شوند، خواهیم داشت.

یاماها

تویوتا

 

سوزوکی

سوبارو

هوندا

میتسوبیشی

نیسان

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + سیزده =